Türkiye, Uyuşturucu Baronlarından Geçilmiyor!

Yazan: 15 Ekim 2023 210

Türkiye’de kaç yabancı uyuşturucu baronu infaz edildi, kaç yabancı uyuşturucu baronuna vatandaşlık verildi, kaç uyuşturucu baronu kırmızı bültenle arandığı halde çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı? Cevaplarına boş bir vaktinizde siz bakın ve ürkün…

Haber izliyorsunuz, İsveç uyuşturucu çeteleri İstanbul’da çatışıyor, serseri kurşunlar gidip gene olayla ilgisi olmayan yabancı uyruklu başka bir kimseye isabet ediyor! Yahu bu hususta bırakalım cümle kurmayı, şu iki tabiri yan yana koyalım ve Türkiye’nin içine düşürüldüğü pisliğin çapını hayal etmeye çalışalım:

-İsveç mafyası ve Türkiye’de çatışma!

Mafya ile ismi belki de en az anılan bir ülke olarak İsveç’in en tanınmış uyuşturucu baronu, Türkiye’de… Hem de dünya onu fıldır fıldır ararken… Onu infaz etmek isteyen rakipleri de Türkiye’de… Zira bu sahanın bufaloları için Türkiye Dıngo’nun Ahırı’na döndürülmüş vaziyettedir!

Bir parkta, bir belediye çalışanı para dolu bir çanta buluyor. Polise teslim ediyor. Polis, parktaki kamera görüntülerinden çanta sahibini tespit ediyor, bu kimseye bir şekilde ulaşıyor ve ona parasını iade ediyor. Dürüst vatandaş geyikleri, dürüst vatandaşa polis nezaretinde çanta sahibince verilen para hediyesi falan filan… Bunları atlayalım… Esas şuraya gelelim: Parkta para çantasını düşüren kim biliyor musunuz? Mezkûr İsveçli uyuşturucu baronu… Anlayacağınız, parkta düşürülmüş bir para çantasının yabancı bir uyuşturucu baronuna ait olma ihtimali Türkiye’de oranını epey yükseltmiştir. Çünkü Türkiye’yi idare eden hükümet, uyuşturucu ve suç başlıklarında Türkiye’yi tarihinde görülmemiş derecede alçaltmıştır!

Dergiler

Servet Turgut'un Kaleminden

© 2022 Seriyye Dergisi