Bütün Astrologlar-Kâhinler Yalancıdır!

Yazan: 18 Temmuz 2023 265

Seçim ya da Süper Lig şampiyonluğu mevzuunda aylardır ulusal basın ve sosyal medya, modern kâhin tiplemesi nice meşhur astrologun geçit merasimi gibiydi. Hastalıklı bu tipler, Kılıçdaroğlu’nun kazanıp Fenerbahçe’nin şampiyon olacağını söyleyip durdular ama neticede Kılıçdaroğlu da, Fenerbahçe de kaybetti. Eğer tersi olsaydı, yani bu aşağılık soytarı taifesinin kıç kürelerinden salladıkları şeyler tutsaydı, yine aylardan bu yana hem bunların kehanet güçlerine dair bütün bir memleketin dimağı üzerinde horonlar teptirilecek, bu vesileyle de bu ülkede insanların sahici iman yönünden nasıl da savunmasız bırakıldıkları gösterilmiş olacaktı…

Tevekkeli dememiş İmam Gazalî Hazretleri (mealen):

“Bir astrolog-kâhin kalksa ve ‘Güneş gökyüzünün ortasında bulunur, falanca gezegen Güneşe dönük olur ve senin de talihin falanca burca dönük olursa ve bu vakitte yeni bir elbise giyersen onun içinde öldürülürsün!’ dese, insanlar bu durumda böyle bir elbiseyi kesinlikle giyinmez. Hatta o gün hava o elbiseyi giyinmeyi icap ettirse de giyinmezler. İsterse bu sözü söyleyen astrologun-kâhinin daha evvel yüzlerce kez yalancı çıktığı bilinse de giyinmezler. Gel de bu işe şaşma! Böyleyken aynı insanlardan nicesi, mucizelerle desteklenmiş, doğru sözlü ve yalan söylediği asla görülmemiş bir Peygamberin söylediklerini inkâr edebiliyor…”

O Peygamber ki, gök cisimleriyle ilintili olarak insanlığa tek işaretlik bir istikamet tayini çizilmesine şiddetle karşı çıkar, kayıtsız şartsız şöyle derdi:

“Bütün kâhinler yalancıdır!”

O Peygambere, Canlar Canı’na salât ve selâm olsun!

Ve Allah, bütün yalancı ve kolpacı kâhinlerin de, onlara fikir ve iman sahamızda cirit attıran rejimin de belasını versin!

Dergiler

Servet Turgut'un Kaleminden

© 2022 Seriyye Dergisi