Kış Kış Ya Nebati, Medet Ya Şimşek!

Yazan: 18 Temmuz 2023 662

Seçim sonrasının ana gündem maddelerinden biri de şu Mehmet Şimşek meselesi… Hani Erdoğan, ekonomi yönetimini Şimşek’e emanet edecek mi etmeyecek mi, ederse Şimşek ortodoks politikalara geri dönecek mi, dönmeyecek mi?

Koca vatanın, tek bir kimsenin ekonomi bilgisinden medet umar hale geldiğini işaret eden bu vakıa, böyleyken Erdoğan’ın pek derin ekonomik bilgisiyle imdat ettiği kişiye bile hâlâ kota koyma durumunu ihtimaller içine yerleştiriyorsa, kafanıza yerleştirin, durum pek vahim olacak demektir…

 Ne demek yani, Şimşek, transferi sağlanırsa takım için goller sıralayacak mümtaz bir forvet midir ve koca vatan halkıyla beraber koca devlet, tek bir forvetten medet umar hale gelmiş batık bir takım mıdır? Ekonomi bilgisindeki saç gürlüğünün kellik belirttiğini bilmek için berberlik sanatında ileri bir mevkiye yerleşmenin lüzumsuz olduğu mevcut Bakan Nebati eğer, ekonomiyi bilmediği halde Ekonomiye kaptan eylendiyse, ekonomiyi bildiği halde Şimşek ekonomiye kaptan eylendiğinde ne olacaktır ki? Nihai karar mekanizmasında kendi ekonomi bilgisini dayatan Erdoğan olduktan sonra, Nebati ile Şimşek arasında ne fark kalacaktır ki? Kanatları bağlandıktan sonra tavuk ile şahin arasında uçmak yönünden bir fark kalacak mıdır ki? Bu fark olmadıktan sonra şu kokmuş politika magazinciliğinin her gün gazete ve televizyonlardan boy boy ve avaz avaz “Kış kış ya Nebati, medet ya Şimşek!” diye laga luga eyleyip, tırı vırı etmelerine ne gerek vardır ki?

Dergiler

Servet Turgut'un Kaleminden

© 2022 Seriyye Dergisi