Koruyucu Değil, Eşek Yerine Koyucu İdare

Yazan: 04 Şubat 2023 917

Hükümet ikidir; yükselen konut fiyatlarını düşürmek ve gücü olmayanları ev sahibi yapmak için düşük faizli konut kredisi açıklıyor. İlkinde, açıklamayı yapmak için kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha kürsüden inmeden konut fiyatları ortalama %25 artmıştı! Ve işte şimdi de; ikinci kampanya açıklanır açıklanmaz konut fiyatları %25 arttı…

Yükselen konut fiyatlarının, tutuşan bir orman olduğu yerde, düşük faizli konut kredisinin bu ormana benzin püskürtmek olacağını arzın en ahmak insanları bile bilebilecekken, hükümetin ikide bir düşük faizli konut kredisi açıklaması, konut fiyatlarını düşürecek gibi yapıp yükseltmeye çalışmasından başka ne ile açıklanabilir?

Belki şununla:

İnsanların zaten her meselede eşek yerine konması bir yana, bir de, yükselmesinden rahatsızmış gibi yapılarak konut fiyatlarını yükseltecek işler yapmak ve böylece insanları eşek oğlu eşek yerine koymak!

Baksanıza, Bakanlık, artan konut fiyatları için açıklama yapıp vatandaşa sesleniyor:

-Etrafınızda ev fiyatını bir anda arttıran bildiğiniz bir kimse varsa, ekran görüntüsü alıp bakanlığımıza başvurun!

Şehre bin tır dolusu hırsız karga getirip salan irade, şehir halkına bir de “Peynirlerinizi çalan olursa, hırsızlık anını videoya çekip tarafımıza başvurun!” diyorsa, ortada şehir halkını koruyucu değil, eşek yerine koyucu bir idare vardır da, kimsenin haberi yoktur!

Dergiler

Servet Turgut'un Kaleminden

© 2022 Seriyye Dergisi