Bu sayfayı yazdır

Fenafizzindan Olmak

02 Aralık 2019

Takdim

Zindanın Masalı… F Tipinden Notlar…


Bir şafak vakti, ismi "ŞAFAK" koyulmuş bir operasyon... 7 il, 36 ayrı adres... Operasyon çomağının sokulduğu merkez kovan Gazi Üniversitesi!.. Zulüm, mezalim, komplo, F tipi cezaevi... Bütün mızıka bandolarıyla öttürülmüş koca(!) operasyonun neticesi: Topyekûn beraat!..

Servet Turgut, polis, savcı, adliye teslisinde, adalet duygusunun nasıl da zedelenebileceğini yaşadıklarıyla birlikte tablolaştırıyor... F Tipi gerçeğini, Marksistlerce oyuna döndürülmüş ve böylece insan haysiyeti bakımından ciddiyetle anlaşılması da engellenmiş bir istismar sahnesinden alıp, ruhi projektörlerin ayan beyan göstericiliğiyle hakikat sahnesine yerleştiriveriyor... Öyle ya; kuyruğuna basılmış bir kedinin çıkartacağı avaza kimse yetişemez , ama aynı kedinin, kasap çangalında sallanan bir dana gövdesiyle, insanın hakikat taşıyan gövdesi arasındaki farkı ayırt edebildiğini de kimse iddia edemez!.. Güçlü bir kalemle tesis olunmuş "Fenafizzindan Olmak", kendisini mevcut cürmüyle "Mutlak Fikrin" emrine vermiş muhtevasıyla cezaevi hatıratları içerisinde, masaya yumruğunu vuracak cinsten!..

"Zindan"ın, kronolojik hassasiyetten azade fikri bir seyirle takip edildiği 3. bölümüyle (Zindanın Masalı) "Fenafizzindan Olmak", edebiyat klasikleri içerisine girmeye de yetkin ve talip!...

Sipariş vermek için tıklayınız.