Her Evden Bir Yumruk

Yazan: 15 Mayıs 2019 334

Geçenlerde Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırı gerçekleşti. Akabinde cenazeye katılanların topyekün tepkisi sonucu küçük çapta kitlesel bir saldırı başladı. Olay gayet basit. 40 yıldır verdiğimiz şerefli mücadelede bir yiğidimizi daha toprağa verdik. Şedimizin cenaze merasimine CHP genel başkanı da teşrif ediyor. Kendisini görenler önce uzaktan bağırmaya başlıyor. En çok tekrarlanan söz ise ‘Hangi yüzle geldin?’ Tabi bu sorunun içi ağzına kadar dolu. Sonrasında cenazeye katılmasını istemeyen şehit yakınları Kemal beyin üzerine yürümeye başlıyorlar. Bir iki yumruk darbesi aldıktan sonra asker ve polis nezaretinde güvenli bir eve alınıyor. Olay bu kadar. Tabi bu süreci buraya kadar taşıyan ne? Sanıyorum Kemal bey akşam yapacağı basın açıklamasında; toplum kutuplaştırılıyor, bize karşı kışkırtılıyor, bu ülkede huzurla barışla yaşamak istiyoruz, hepimizin şehidi gibi alışıldık açıklamalarda bulunacaktır. Fakat süreci buraya getiren nokta kendisinin HDP sevdasıdır. Ulusal kanallarda kendi ağzıyla; biz PKK’lıyı da hastanede ziyaret ettik, PYD’yi terör örgütü olarak görmüyoruz dersen şehit yakınlarının da sana tepki göstermesi gayet tabiidir. Mesela bir şehit cenazesine Selahattin Demirtaş katılsa, vatandaş orada Demirtaş’a saldırsa bu duruma kim şaşırır? Ağzını ayırıp, Allah Allah niye böyle oldu ki diyen 1 kişi olur mu? Ama bugün Kılıçdaroğlu’na bu tepkinin verilmesi şaşırtıcı ve yanlış oluyor. Genel Başkanlığını yaptığı partinin İstanbul İl Başkanı ‘‘Kim şehit olmak istiyorsa gitsin olsun. Aptalca politikalar yüzünden ölen masum insanlara şehit diyerek ölümü kutsamaktan vazgeçin artık’’ derse, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, ‘’ Selahattin Demirtaş’ın siyasi çizgisini çok beğeniyorum destekliyorum, kendisi barışçıl bir dil kullanıyor’’ derse, eee sen de çıkıp her evden bir oy CHP ye bir oy HDP ye dersen şehidin dayısından bir yumruk şehidin komşusundan bir yumruk yersin. Anadolu irfanı bunu idrak edecek noktadadır.

Bazı aklı kıt olanlar hala HDP ve PKK yı ayrı tutuyor olabilir. Yeri gelmişken en aptal insanın bile anlayacağı basit bir şekilde HDP-PKK bağını açıklayalım. Abdullah Öcalan PKK’nın kurucusu, şu an ki tutuklu lideri. Selahattin Demirtaş HDP Genel Başkanı iken (ki hala öyle kabul ediyorlar) bir mitinginde ‘’Daha başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz’’ diye seslendi. Denklem çok basit. APO-PKK-SELO. Çıktı olarak HDP. HDP ye oy toplayan Kemal Beyin şehit cenazesinde istenmemesinden daha doğal ne olabilir o zaman?

Sosyal medyaya bakıyorum CHP tabanından çok Ak Partililer gözyaşı döküyor. Yahu bırakın bu cicim tavırlarını. Kılıçdaroğlu askerimizi şehit düşürenlerle kol kola. Ben demiyorum kendi ağzıyla diyor.

CHP tarih boyunca sürdürdüğü ruh emici, Anadolu irfanını yok edici misyonunu hala sürdürüyor. Yok efendim provokasyonmuş, böyle tepki olmaması lazımmış, mış, mış, mış… Böyle düşünenlere bir sözüm var, şayet bir gün yakınınız şehit olursa cenazesinde Kılıçdaroğlu ile oturup yas tutarsınız. Beraber ağlarsınız. Sizin yanınızdan ayrılınca da hastanede PKK’ lı ziyaret etmeye gider. Silkinip kendimize gelelim, fikirlerimizi diriltelim, idrak edelim ve en önemlisi kimin ne olduğunu anlayalım.

Üstadın dediği gibi: 

"CHP bir parti değil, Türk'e dinini, dilini, özünü kaybettirmeye memur bir katliam müessesesidir."

Genel başkanı da öyledir. Çubuk köyünde ona atılan bu yumruk, korkak siyasetçilerin mana plânında atmak isteyip de atmaya cesaret edemedikleri yumruğun, madde plânındaki bir tezahürü, taşan sabrın bir volkan patlamasıdır. Sanki de bu yumruk, CHP'nin "Her evden bir oy HDP'ye!" çağrısına karşı Anadolu'nun bir sabır patlaması halinde verdiği "Her evden bir yumruk CHP'ye!" karşılığıdır.

Son Tweetler

Ensarlık Nasibi ve Suriyeliler - Servet Turgut Seriyye Dergisi - Ağustos 2019 https://t.co/mjAIlphXMb https://t.co/FgYKceDvOM
Biz Kime Güvenek, Kime Danıştay’Ak? - Servet Turgut Seriyye Dergisi - Ağustos 2019 https://t.co/1GvucnYTHm https://t.co/EINgRO1u37
İstanbul Müftülüğü, Yeni Bir İşgal Üssü mü? - Servet Turgut Seriyye Dergisi - Ağustos 2019 https://t.co/wMHKhdKY7h https://t.co/yStlOnH9cH
Takip Et Seriyye Dergisi on Twitter

Dergiler