Umudumuz Ümitler'e Bağlı

Yazan: 15 Mayıs 2019 524

Galatasaray’ın ve Milli Takım’ın emektar oyuncusu Ümit Karan, oturduğu sitenin resepsiyonistine cinsel saldırıda bulunmuş… Şikâyetler edilmiş, duruşmalar görülmüş… Yerel mahkeme evvela beraat demiş… Kadın beraat kararına itiraz etmiş… Nihayet sonun sonuna gelinmiş ve mahkemenin kararını verme anında Ümit Karan, müstakbel gençliğimize umut ışığı olacak son savunmasını şöyle yapmış:

“Ben bu ülkeye hizmet ettim. Ben Atatürkçüyüm. Bana ceza vereceksiniz eğer Atatürkçülükten verin razıyım. Suçlamalar doğru değildir. Kabul etmiyorum. Ben Survivor yarışmasında kadınlarla yan yana bulunduğumda bile herhangi bir şey yapmamıştım...”

Survivor’ın ip donlu kadınlarına bir şey yapmayışını, resepsiyonist kadına bir şey yapmadığı iddiasına referans olarak kullanan Ümit Karan’ın, cezayı cinsel saldırıdan değil de, Atatürkçülük’ten yemek istemesi içler burkan bir melankoliye mi, piçlik tüten bir komediye mi tekabül eder bilinmez ama mahkemenin kararı şöyle çıkmış:

“Sarkıntılık düzeyinde kalan cinsel saldırı suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına…”

Ümit Karan şimdi Yargıtay’a başvuracak ve “sarkıntılık düzeyinde kalan cinsel saldırı” suçundan beraatını isteyecek… Kim bilir, belki de bu süreçte kendisine yanaşacak ve cinsel saldırı sanığı olmak düzeyindeki Atatürkçülüğünü geliştirmek noktasında akıl verecekler olacak… Bakalım ne olacak…

Son Tweetler

Yapay Zekanın Adaleti Mi? Adaletin Felaketi Mi? - Umut Alpgül Seriyye Dergisi - Mayıs 2019… https://t.co/SkwEXTRqq0
Nar ve Nur Atlası - M. Sefai Aydoğdu Seriyye Dergisi - Mayıs 2019 https://t.co/sYLQH5pF8R https://t.co/LPikrHsmO0
Şahsiyet Humması - Mevlüt Delice Seriyye Dergisi - Mayıs 2019 https://t.co/VJtzpdfp7P https://t.co/tVOZt4kX1L
Takip Et Seriyye Dergisi on Twitter

Dergiler