Chp Döndü

Yazan: 15 Mayıs 2019 372

Çeyrek asırdır Mısır ehramlarında uyuyan bir mumyanın hortlayıp kalkması gibi çeyrek asırdan sonra Ankara’da yeniden CHP idaresi geldi. Hacı Bayram Veli türbe ve camisini, Roma tapınak mimarisiyle halkalayan ve böylelikle İslam mimarisiyle beraber İslamî ruhu da Ulus’taki bir tepeciğe hapsettiğini düşünen Murat Karayalçınlı CHP belediyesi, ilk kroşeyi 1994’te Melih Gökçek’ten yedikten sonra tam 25 yıl baygın yatmış, bu süre zarfında sağ siyaset onu öldü sanarak kalan canını almış ve işte 2019’da olarak şimdi bu baygın parti, gafletle sırtı dönük Ak Parti’ye Ankara özelinde ve ense kökünden bir yumruk indirerek idareyi ele geçirmiştir. Ankara’nın yeni belediye başkanı CHP’li Mansur Yavaş, insani estetik ölçüleriyle bizce en karizmatik belediye başkanıdır ve Ankara’daki ilk belediye başkanlığı gününde belediye tarihinin en karizmatik icraatına imza atmıştır:

“Atatürk’ün Ulus’taki heykelini yıkatıp cilalatmak…”

Zaten ona lideri Kılıçdaroğlu tarafından verilen ilk talimat da şudur:

“Orhan Veli Kanık, Melih Cevdet Anday, Şinasi ve Rıfat Horozcu’nun fötr şapkalı meşhur fotoğrafını heykelleştir!”

Mansur Yavaş, bu teklifi teklifsiz kabul etmiş ve çeyrek asırdır izbelerde son çırpınışlarını gösteren heykel esnaflığına:

“Önümüzdeki beş yılın yükselen yıldızları siz olacaksınız!”

Mesajıyla birlikte “Derhal bu heykeli yapın!” talimatını vermiştir. Ne diyelim; Ankara’ya bol heykelli beş yılı heykelli olsun… “Hayırlı” demeye dilimiz varmadı gördünüz mü?

Son Tweetler

Yapay Zekanın Adaleti Mi? Adaletin Felaketi Mi? - Umut Alpgül Seriyye Dergisi - Mayıs 2019… https://t.co/SkwEXTRqq0
Nar ve Nur Atlası - M. Sefai Aydoğdu Seriyye Dergisi - Mayıs 2019 https://t.co/sYLQH5pF8R https://t.co/LPikrHsmO0
Şahsiyet Humması - Mevlüt Delice Seriyye Dergisi - Mayıs 2019 https://t.co/VJtzpdfp7P https://t.co/tVOZt4kX1L
Takip Et Seriyye Dergisi on Twitter

Dergiler